| FatFrumosDinLacrima a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva cat tine un aparat foto compact in general, daca fac si poze cu el?

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Daca te referi la autonomia bateriei depinde de puterea de inmagazinare a acesteia. Daca te referi la fiabilitate depinde de model/producator.Un aparat foto poate sa te tina o viata, DACA NU TRAIESTI MULT big grin
Cred ca sti de gluma.In general device-urile sunt mereu mai performante si nu cred ca merita sa bagi bani intr-un device nou aparut care peste 1 an e deja dapasit.

Acum depinde de buget si cam ce vrei sa faci cu el.

| FatFrumosDinLacrima explică (pentru stlucian):

Despre autonomia bateriei e ok sa ma tina doar o zi? big grin

| stlucian a răspuns (pentru FatFrumosDinLacrima):

Depinde cate poze faci si daca folosesti si blitzul! Pe mine o pereche de acumulatori R3/AAA de 1000mAh (1Ah) 100% incarcati ma tin 150-200 poze dar mai depinde si de device/aparatul folosit. Daca folosesti baterii recomand cele alcaline.winking

| FatFrumosDinLacrima explică (pentru stlucian):

Ok...Mersi!

| stlucian a răspuns (pentru FatFrumosDinLacrima):

Pentru putin thumbs up