| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate spune și mie cineva un laptop de pe care sa meargă perfect Rocket League și în același timp sa fie și ieftin?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci orienteaza-te catre un PC ca-i de 100 d eroi mai bun pentru jocuri si mult mai ieftin decat un laptop.
laptopul este scump pentru ca este ultra plat si este destinat joburilor unde trebuie sa te plimbi cu el: arhitectilor, inginerilor, contabililor, vanzatorilor, marketarilor samd.
Copilasilor si celor care vor sa se joace joculete pe computer, le este recomandat un simplu PC (desktop) care este mult mai accesibil si mai ieftin, monitorul conferind mai buna vizibilitate fiindca este mare si nu strica ochii.

| NLS a răspuns:

Sub 3150-3200 RON nu gasesti nimic care sa merite a fi cumparat, doar laptopuri de Office, pe care nici Rocket League, nici alte jocuri, nu se misca decent (lipsa video dedicat).

https://www.emag.ro/......priceasc/c

Daca totusi nu ai acest buget, cauta un laptop cu
procesor Ryzen 3 (AMD),
sau cu i5-1135G7 (Intel)

Grafica din Ryzen 3 e mai performanta, si te va ajuta mai mult.
DAR nu o sa poti da detaliile la maxim nici macar in Rocket League.

| RealKing01 a răspuns:

Maxim 8 gb ram, procesor i5 si placa video 4GB.
Alege un laptop de buget de aici
https://www.emag.ro/......p+gaming/c

| anonim_4396 explică (pentru RealKing01):

L am găsit pe pe ăsta...mi-a zis cineva ca e bun dar am zis sa mai întreb sa nu îl cumpăr degeaba
https://altex.ro/......HQBFEX00B/

| RealKing01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.emag.ro/......D33HHLMBM/

Cel mai bun laptop de buget daca n ai toti banii mai strangi si ti l cumperi, dar treaba e ca este fara sistem de operare, stii sa instalezi windows de pe stick?