| ValentinBogdan a întrebat:

Îmi puteți propune câteva titluri pentru două referate despre importanța energiei electrice?

Răspuns Câştigător
| Ralucaa11 a răspuns:

1.Universul energetic.
2.Zacamintele de aur ale energiei electrice.
3. Cand si cum castiga energia electrica.
4. Totul despre energie.

5 răspunsuri:
| Vektor a răspuns:

1.importanța energiei electrice
2. energia electrica

greu tare? smug

| valy_9268 a răspuns:

Cum ar fi viata fara curentul electric!

| valy_9268 a răspuns:

Funda?

| BeeaBeatrice22 a răspuns:

Ok acum depinde si la ce obiect esti, dar in fine.
Gandeste-te la ce-i mai important de zis, spre exemplu.
1. Cei mai importanti consumatori electrici si cum ar fi viata fara ei. (Stii tu; televizorul, aspiratorul, etc.)
sau
2. De ce curentul electric este foarte important ( si aici nu e neaparat sa iei de pe internet, adica poti spune parerea ta si asta te avantajeaza, CREDE-MA tongue. )
Nu e ceva foarte complicat, deci nu-ti trebuie cele mai importante subiecte, vorbim in general. b-)
.
Funda? happy

| Wizz0 a răspuns:

Economia prin energia electrică.
Energia electrică, cheia tuturor succesurilor.
Importanța energiei electrice.