| Bilan_Robert_1978 a întrebat:

Imi spuneti niste programe cu ajutarul carora pot face backup si restore la telefon?
Fara Mobile go Si Kies

Răspuns Câştigător
| WolffBoy a răspuns:

Poti folosi ROM Installer (vezi ca ai nevoie de root) pentru a face backup la tot ROM-ul( cu tot cu aplicatii, date etc.), pentru contacte si fotografii CM Backup, si pentru restore poti intra in setarile telefonului backup si resetare (acum depinde de telefon cu amre meniul) si dai factory resete daca vrei sa stergi si de pe card trebuie sa mai befezi ceva pe acolo, daca vrei din recovery (asta la telefoanele cu Android) stingi telefonul si dupa apesi pe power+volume down sau up(nu mai stiu exact) + butonul de meniu daca e Samsung(uite aici un video pentru reset din recovery https://www.youtube.com/watch?v=UvD6ZCENlJA ).

3 răspunsuri:
| WolffBoy a răspuns:

La ce vrei backup mai exact?(Contacte, ROM, date, fotografii)

| Bilan_Robert_1978 explică (pentru WolffBoy):

Vreau sa fac backup la tot, dar cred ca ma pot lipsii de aplicatii.

| Bilan_Robert_1978 explică (pentru WolffBoy):

Mersi!

| WolffBoy a răspuns (pentru Bilan_Robert_1978):

Poti folosi ROM Installer (vezi ca ai nevoie de root) pentru a face backup la tot ROM-ul( cu tot cu aplicatii, date etc.), pentru contacte si fotografii CM Backup, si pentru restore poti intra in setarile telefonului backup si resetare (acum depinde de telefon cu amre meniul) si dai factory resete daca vrei sa stergi si de pe card trebuie sa mai befezi ceva pe acolo, daca vrei din recovery (asta la telefoanele cu Android) stingi telefonul si dupa apesi pe power+volume down sau up(nu mai stiu exact) + butonul de meniu daca e Samsung(uite aici un video pentru reset din recovery https://www.youtube.com/watch?v=UvD6ZCENlJA ).