| anonim_4396 a întrebat:

Imi tot apare un mesaj " There is an IP address conflict with another system on the network" care e cauza si ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca esti intr-o retea unde un alt calculator are acelasi ip cu al tau si intra in conflict, trebuie sa schimbi acel IP.

| YouNoob a răspuns:

Acelasi ip mai este utilizat de altcineva din retea, schimba ip-ul

| Sebastian_Seby_1996 a răspuns:

Cineva mai foloseste IP tau de aceea iti apare "There is an IP adress conflict with another system on the network"happy

| Sebastian_Seby_1996 a răspuns:

Control Panel/Administrativ Tools/Event Viewer si acolo vei gasi macul celui care ti-a luat ip-ul...cu macul mergi la provider... apoi faci scandal ca nu le platesti daca nu sunt in stare sa-ti ofere serviciile care sunt stipulate in contract.