| mondy_8677 a întrebat:

Imi apare o eroare in sistem care zice `` There is an IP address conflict with another system on the network``.
Ce pot sa fac in acesta privinta?
Care este cauza?
Accept raspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Am si eu doua intrebari pentru cei care au raspuns pana acum.
Ma voi chiar nu stiti engleza si incercati sa banuiti cam ce ar insemna sau sunteti pe langa aceste probleme si raspundeti doar de dragul de a va baga si voi in seama?

There is an IP address conflict with another system on the network inseamna ca mai ai un calculator in aceea retea cu acelasi IP.
Seteaza-ti placa de retea sa isi ia ip automat (pe DHCP).
Apropo ce ip ai la placa de retea cumva 192.168.1.1 sau 192.168.0.1 sau 192.168.2.1. Daca e unul din acestea ai grija ca astea in general sunt ip uri rezervate sau mai bine spus standarde pentru routere si/sau modem-uri.
Pentru alte tutoriale uite aici un site misto: http://www.tutorialepc.ro

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Am avut si eu... cand instalezi windows-ul, nu mai formata decat partitiile, stergele si le faci din nou ca nu e greu. Ca sa se stearga absolut orice informatie sau program din windows-ul anterior.
Mie imi aparea asa, cand aveam mai multe windows-uri in calculator. Reinstaleaza-ti windows-ul, fa ce am zis eu, sterge absolu tot, si fa partitiile, etc. Si nu o sa-ti mai aparahappyfunda?:X

| nykymyky a răspuns:

Instaleaza-ti alt Net Framework