| anonim_4396 a întrebat:

In cateva zile voi iesi cu o fata la un suc. (prima mea intalnire)
Si nu stiu cum va trebui sa reactionez, adica nu stiu cum sa ma comport.
Nu radeti de mine ca e prima mea intalnire si e normal sa nu stiu ce sa fac.
Am invitat-o la un suc si ea a acceptat dar nu stiu cum sa reactionez cand stau cu ea de vorba, nu stiu despre ce sa vorbim, si nu stiu ce sa fac.
Va rog mult ajutati-ma!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Comporta-te cat mai normal, potrivit caracterului tau si vei avea numai de castigat, orice alt mod de comportare va sari in ochi si fata te va cataloga de fals si neserios. Gaseste subiecte de discutie care sa va preocupe si intereseze pe amandoi - scoala, prieteni, literatura, muzica, filme, sport etc, sunt foarte multe subiecte, trebuie doar sa le gasesti pe cele potrivite. Nu strica si sa-i faci 2-3 complimente, legat de infatisare, mod de prezentare, imbracaminte, comportare etc dar sa fie fine, nefortate si nu toate deodata. Fiind prima intalnire si daca nu o cunosti prea bine o poti folosi si pentru a o cunoaste, insa fara a o supune unui interogatoriu, las-o sa se prezinte singura, dupa ce si tu te-ai prezentat. Succes si numai bine!

| JuStKid a răspuns:

NU te asteptai la asta sa accepte alaughing! nu-i problema ai zis ca o scoti la suc fi atent! te duci o iei d acasa. fara flori alea alea nu se mai face... te duci te plimbi printr-un parca povestiti. apoi o duci la suc sa castigi timp. Stiu vei avea emotii dar incearca sa no arati.nu fi prea agresiv dupa ce terminati sucul poti sa te duci iar sa te plimbi cu ea. asa iti mai raman si bani si iesi in pluswinking>. gasesti fain un parca sau ceva calumea in care sa ai sansa sa te apropii mai mult d ea. daca esti prea agresiv ai grija sa nu te respinga! te salut sa auzim d bine bfta la intalnire

| Ramona_5995 a răspuns:

Fii tu insati!
Bafta :*.

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a răspuns:

Pey incearca sa o cunosti mai bine. pune'i intrebari despre persoana ei.despre relatiile ei, ce ii place la un baiat, despre hobby'urile voastre.Totul o sa vina pe moment asa ca nu iti face mari problemetongue

| ☣ JoHNnY ☣ a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine toti am trecut prin aces te momente. Poi in primul rand trebuie sa fi tu insutzi sa glumesti ca ea, sa fi sincer, sa i faci complimente (ca i frumoasa, ca iti place d ea, te descurci thu ca esti baiat mare). Cand te intalnesti ca ea o saruti, o ti de mana... Stai linistit fi tu insuti nu fi timid sau rusinos si totul va fi ok. Bafta

| chocolate3755 a răspuns:

Eu sunt fata si iti spun ce mi-ar placea mie sa imi spuna un baiat:intriabo ce ii place sa faca in timpul liber, ce muzica asculta, ce filme ii plac, povestestei ceva haios... Important e sa fii tu insati, fetelor nu le plac baietii prefeacuti. Apoi plateste tu sucul, conduo acasa, ne plac baietii grijuliiwinking
SUCCES LA INTILNIRE

| iooaiooa a răspuns:

Eu sunt fata si sa stii ca si la mine a fost la fel de ciudat...(. nu stiu daca si la ea e prima intalnire) tu trebuie doar sa fivesel si sa nu te inchizi in tine. trebuie sa fii tu insuti sa spui glume si o sa vezi ca totul o sa fie foarte bine daca u si ea va potriviti ca si caracter ma refer atunci o sa fie super
Mult Mult Noroc!