| daniela1107 a întrebat:

In caz de război în Romania tinerii din diaspora vor fi chemați în frontul de lupta? Daca ei refuza sa se întoarcă, țările în care se afla vor acționa împotriva lor bătându i la închisoare?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca sunt plecati in tarile cu care avem conventii vor fi extradati. Cred ca este valabila pentru UE si cateva tari democrate din afara UE! Daca fug in China normal ca nu-i extradeaza nimeni. laughing

| Lucian4 a răspuns:

Tinerii interlopi.

| daniela1107 explică (pentru Lucian4):

Nu mă refer la ei, la bărbații tineri plecați pentru a face un ban cinstit. Spun asta pentru că am rude.

| Lucian4 a răspuns (pentru daniela1107):

Am glumit cu interlopii. Legea zice la razboi sunt chemati baratii intre 20-35 altfel e infraciune, scrie in codul penal(daca intreaba cineva in ce carte e scrisa leagea)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daniela mergi tu pe front la razboi? Vezi sa ti pui tocuri sa arati frumos sa nu ne faci țara de rîs sa nu mergi in blugi si adidasilaughing se cere ținută office la luptă.

| daniela1107 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da, draga! Asta o sa fac! O să îmi împrumut cocurile pe care le ai in poza de profil, Cristi!?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru daniela1107):

Cocurile? laughing Bravo tu

| daniela1107 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Știi destul de bune ce am vrut sa spun și că am scris greșit din cauza sectarilor tastaturi. Nu te mai umfla în pene că nu îți iese.

| Brizbriz a răspuns:

In momentul asta nu exista nici o lege in directia asta, nici in Romania nici in UE
doar mandat international

iar daca nu esti in UE, atunci legile din Romania nu au nici o aplicare, doar mandat international SI cu tratat de extradare in vigoare in tara respectiva

gandeste asa, spre Romania au reusit sa fuga din Ucraina barbati la varsta de recrutare, si NU vor fi extradati, cu toate ca acolo, acum exista lege de recrutare

Răspuns utilizator avertizat