| George5663U a întrebat:

In ce zi si dupa ce ora ma pot duce sa ridic buletinul daca acesta este gata?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In general, cei de la Evidenta Populatiei iti spun data cand buletinul este gata si tu trebuie sa te uiti pe programul lor afisat la ghiseu, cand au ei progra in ziua respectiva, ca numai atunci se pot elibera.
Vezi ca unele centre au dimineata ore de depunere si numai dupa amiaza eliberari, asa ca, mergi pana aclo si vezi programul de "eliberari carti identitate".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu ti s-a zis in ce zi sa vii?

| sierra1 a răspuns:

N-au un orar cei de la SCLEP?

| dullcat a răspuns:

Te duci astfel incat sa prinzi deschis, cauti pe site, atunci cand ai tu liber in program.Verifici programul SCLEP in orasul/sectorul tau.Simplu.

| dannyel86 a răspuns:

Exista un program bine stabilit la Evidenta Populatiei; un interval orar in care se depun documente si unul in care se elibereaza acte.
Consulta site-ul oficial, ca sa stii in ce zile si intre ce ore poti ridica actul de identitate.