| ipariloti a întrebat:

In clasa a 6-ea nu inteleg absolut deloc la matematica, mai ales geometria, de exemplu o problema, aratati ca

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Apuca-te de meditatii sau rezolva probleme in plus acasa si o sa le pricepi pana la urma

| ăăăă a răspuns:

Nu stii daca profesoara ta nu da lectii acasa la ea, adica meditatii. si asa te mai ajuta si ea sa intelegi

| profudemate a răspuns:

Este mai usor sa spui nu stiu, decat sa incerci sa lucrezi probleme.

| xanadu a răspuns:

Un ajutor ar fi sa revezi lectiile de la inceput.
O aplicatie pentru telefoane care te poate ajuta este Mate10 Gimnaziu care se gaseste la adresa http://www.edu10.ro/mate10-gimnaziu.html
Succes!