| AnaaaaaConstantin22 a întrebat:

Am o problema, legata cu matematica.Sau mai bine zis cu geometria. Astazi ne-a dat test la geometrie..Nu am stiut aproape nimic! Probabil o sa iau un 2 sau un 3..Ma gandesc la tot ce-I mai rau! Astazi ne-a adus testul la algebra si am luat 7, 20 ( o nota destul de buna pentru mine ) mama stie ca nu prea inteleg matematica.Dar mi-e frica de corigenta. Geometria nu-mi intra deloc in cap.Sunt de abia clasa a6-a si mor de frica la eometrie ...Nu vreau sa raman corigenta sau sa am o medie mica sunt disperata! La celelalte materii ma descurc foarte bine, la matematica deloc! Avem si o profa naspa care ne-a dat numai problema la test!

Ce sa fac sa nu mai stau cu gandul asta in mine? Sunt stresata si imi vine sa plang, vreau sa ma simt mai bine.

Fara raspunsuri la misto.

Funda!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lucreaza vreo 10 probleme la geometrie. In fiecare zi cate 10 pana va aduce rezultatele la test. Cu siguranta te vei simti mai bine si vei si invata geometrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înveți și faci exerciții. Poți apela și la meditații dacă crezi că ai nevoie.
Și nu înțeleg ce te așteptai să primești la test dacă nu probleme.

| antoniaidk a răspuns:

Exact asa eram si eu in clasa a 6-a.pai. eu de exemplu.mi-am luat ore de matematica si dupa 2 ore am luat un 6 si 2 de 8, iar inainte aveam 6, 5, 7 deci.e ceva laughing