| superpissy40 a întrebat:

In clasa ma enerveaza intr-una un baiat.Imi zice mereu:"Imi dai si mie tema la nu stiu ce?" si eu ma prefac ca nu aud si ma striga tare pe nume si dupa aia ii zic "Da, scuze nu te-am auzit".De exemplu azi mi-a cerut tema la mate si i-am zis ca mai am cateva exercitii de scris de la raspunsuri pentru ca nu am stiut sa le fac si i le dau apoi ma tot enerveaza intr-una ca imi cere toate temele aproape la toate materiile.Am incercat sa nu ii mai dau temele si el m-a intrebat de ce si am zis ca nu stiu si tot insista intr-una.Eu nu vreau sa il cert sau sa il jignesc, dar nu stiu ce alta metoda sa mai fac in afara de sa nu ii mai dau temele si sa il ignor.Sau mai demult cand am avut un referat de facut la muzica si eu aveam niste foi,dar eram necapsate si el mi-a zis sa ii dau si eu una si doamna l-a prins pe el si a zis ca daca nu aduce ziua urmatoare referatul, o sa ia 4.Baiatul acela imi cere doar mie temele.Nu i le mai cere si altor fete.Ce ziceti sa fac?

Răspuns Câştigător
| ana10n a răspuns:

Si eu sunt fata si cred ca ar fi mai bine sa-i spui adevarul, pentru ca atunci cand va fi mai mare tot la tine va apela. Iti spun sa ii spui " Scuza-ma dar nu ar fi mai bine sa iti faci si tu tema? Pentru ca eu nu as vrea sa am necazuri din vina ta la scoala... Ti-as fii foarte recunoscatoare daca ai incepe sa iti faci temele ". Nu cred ca va fi jignit pentru ca adevarul poate sa doara, dar minciuna doare si mai tare. Funda te rog

9 răspunsuri:
| superpissy40 explică:

Erau*.

| 0PopaPorno a răspuns:

Pai ce e atat de greu? Spune-i pur si simplu ca nu mai vrei sa ii dai temele. Tu muncesti si el sa profite de pe munca ta? Stii ca daca esti bun esti luat de prost, asa ca...

| zahy a răspuns:

Eu cred ca te place. Rezolvarea temelor, sfatu meu este vorbeste cu diriginta sa va prinda cu tema indentica si sa te ameninte ca daca mai dai tema iti cheama parinti la scoala si iti scade nota la purtare. Asa ii vei spune acelui baiat cand iti mai cere tema, ai vazut ce a zis doamna diriginta tu vrei sa imi scada nota si sa imi cheme parinti. Daca zice "da" e nesimptit. Daca zice "nu" e politicos si cu siguranta 70% cred ca te place

| zahy a răspuns:

Sigur te place, pentru ca iti cere numai tie tema, Cu ziguranta exista ceva in inima lui. Sau doar te considera miloasa, intelegatoare.

| anutza6117 a răspuns:

Pai ii spui sa te lase in pace si sa-si faca singur temele. daca nu merge dai o tema gresita si o sa se invete minte

| QiCKaaTc a răspuns:

Zi-i ca nu i le mai dai si PUNCT (.)! Sau zi-i ca n-ai facut-o nici tu, sau, ca nu mai vrei... funda?

| tweety96 a răspuns:

Spune-i clar ca nu ii mai dai temele ca nu esti tu datoare sa i le dai ca sa ia note bune pe munca ta

| SoPlay a răspuns:

In locu tau ii dadeam niste exercitii praff orce gresitwinking zi ca vi cu armata peste el daca nu te lasa in pacehappy

| Reject a răspuns:

C'mon... nu-i mai da tema daca n-ai chef. Prea greu? laughing