| Schatzyyyyy a întrebat:

Sunt cu un baiat de aproape 5 luni,ma iubeste,il iubesc,tinem unul la celalalt,insa uneori suntem gelosi! Cea mai geloasa sunt eu,el cand face,ceva gresit,isi cere iertare,apoi imi spune ca nu vrea sa ma piarda,dar atunci cand "il cert" el e foarte calm... uneori ma enerveaza cu,calmitatea lui! Problema e ca el a fost cu o fata de aici,fata inca il place,si vrea sa se impace cu el,dar el nu o mai vrea,dar ea mereu se tine dupa el! Ce as putea sa-i spun fetei? Ma deranjeaza ca inca il cauta, si lui nu-i pasa de ea, dar insista sa-l "streseze"!

Răspuns Câştigător
| MariaGaby1324 a răspuns:

Poti vorbi cu fata, nu ca intre fete, ca se ajunge la bataie laughing Glumesc. Dar poti discuta cu ea, spunandu-i ca baiatul este acum cu tine, si sa nu-l mai deranjeze. Cred ca ar fi bine ca si baiatul sa participe la aceasta discutie, ca fata respectiva sa aiba in fata dovda vie! happy Multa bafta scumpo!

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca pe el nu il intereseaza fata atunci nici pe tine nu ar trebui sa te intereseze, ignor-o si nu-i da satisfactia de a va face zile amare

| BroascaCuElice a răspuns:

laughingpui prea multe ", ".
și pe unde nu trebuie

| BlackheartQueen a răspuns:

Nu ii spune nimic ei, daca prietenul tau este cu tine si nu e interesat de ea, o va ignora in continuare. Gelozia este un lucru normal intr-o relatie dar trebuie sa existe in cantitati mici. Incearca sa nu arati ca esti geloasa, si atunci cand esti ar trebui sa faci o remarca in gluma, nu sa il certi. E bine ca e calm, dupa parerea mea. Nu ar fi bine sa inceapa si el sa "se certe" si sa se ajunga la alte discutii.

| GirlLăvHell a răspuns:

Pune-l pe el sa vorbeasca cu ea si sa-i spuna ca ei doi nu pot sa mai fie impreuna pentru ca el are o relatie cu tine si te iubeste.

| greyhound a răspuns:

Lasa-l pe el sa rezolve

| neca a răspuns:

Bun in primul rand daca ai incredere in el si chiar crezi ca te iubeste si nu o sa faca nimic cu acea fata atunci nu ai fi pus intrebarea asta... numai daca crezi ca fata lar forta cumva sa o faca dar nu cred ca e cazul

totus nici acea fata n-ar trebui sa se tina dupa el asaca iti sugerezi sa te comporti deparca tiserupe ca ea se tine dupa el pentru ca ai incredere in el(asa poate pierde interesul poate o face casa te enerveze)
si ar fi bine sa-i spui si lui ca o sa faci asta
daca nu... atunci nu cred ca ai ce face adica in dragoste si razboi totul e permis

tine minte in dragoste si razboi totul e permis

| Schatzyyyyy explică:

Multumesc tuturor de sfaturi!:* Fata aceasta de care va spun,sta la o strada departare de mine,am fost la un bal,si a fost si iubitul meu,cand vedea ca dansam,venea si se baga intre noi, iau unui coleg de al meu i-a spus ca vrea sa danseze cu altii, sa-l faca gelos, pe fostul ei prieten, acesta fiind iubitul meu.Eu am stat de vorba cu ea,mie mi-a zis ca nu mai are nici un sentiment pentru el,dar altora le spune ca are! El nu vrea sa vorbeasca,cu ea,insa mi-a zis mie ca ii e frica,sa nu ne desparta! Pentru ca ei "ii cam place" sa se bage in relatii! El o ignora, insa ea il tot streseaza! Nu stiu ce medota sa "aplic" sa-l lase in pace! Indiferenta doare, dar pe ea, nu o intereseaza, il streseaza incontinuu

| rikkimady16 a răspuns:

Nu ii mai spune nimic ei. prietenul tau la un moment dat o sa se supere. daca el te iubesti fi sigura ca nu o sa te lase pentru ea si daca se intoarce la ea inseamna ca el chiar nu te iubese si asa e mai bine. Si eu sunt geloasa si sunt exact in aceeasi situatie ca si tine cu fosta prietena al lui, dar incerc sa nu arat ca sunt geloasa asa de mult pentru ca baietiilor nu le plac crizele noastre. el nu are nicio vina ca il cauta fosta. daca ea e atat de imatura incat sa faca asta atunci ea e problema, nu prietenul tau. nu trebuie sa te cobori la nivelul persoanelor de acest gen, las-o pe ea in pace si pana la urma se satura daca vede ca nimeni nu o baga in seama si daca nu se satura inseamna ca e ticnita(scuze expresiabig grin) nu e nevoie sa le dam astora o importanta atat de mare. ai o relatie de 5 luni, din cate am inteles sunteti fericiti asa ca nu te mai stresa atat de mult si un baiat nu sta cu tine 5 luni daca nu te iubeste asa ca las-o pe fosta lui sa faca tot ce vrea... sper ca te-am ajutat, e doar parerea mea, tu acum faci ce crezi tu ca e bine, bafta oricum:*happy

| Bianca555 a răspuns:

Ii spui pur si simplu: Ma deranjeaza ca inca il cauti, si lui nu-i pasa de tine, dar insisti sa-l "stresezi" acum e cu mine deci lasa-l in pace!

| Schatzyyyyy explică (pentru Bianca555):

I-am spus! Ea mi-e si lui ne-a spus ca nu mai simte nimic pentru el, dar unui coleg i-a spus ca nu o sa-l lase in pace, pana nu se intoarce la ea!

| Madu a răspuns:

Daca tu stii ca el te iubeste nu ai de ce sa iti faci griji...va sti si el singur cum sa o dea la o parte! Lasa gelosia aiurea la o parte si fiti aproape unul de altul!:*