NicolaeComan
| NicolaeComan a întrebat:

În legătură cu admiterea la liceu, dacă am depus la şcoală dosarul cu opţiuni şi am realizat acel dosar cu copiile legalizate ale actelor elevului, cine va realiza înscrierile la acele licee alese, şcoala generală? Şi unde mă prezint cu acel dosar menţionat şi pe ce dată?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei de la secretariatul scolii respective vor inainta dosarele spre a fi introduse in calculator, si pe baza mediilor obtinbute de elevi, acestia vor fi repartizati, in functie de optiuni si locurile disponibile, o sansa de transfer ar exista, dar abia din trimestrul al doilea, si daca elevul respectiva are media egala cu cea a ultimului inscris in clasa respectiva! Nicule, urez succes lui Robert la liceu!

3 răspunsuri:
| biBBi a răspuns:

Pe 5 iulie, am înţeles eu. Trebuie să iei dosarul de la şcoală, să vezi unde ai fost înscris şi să te duci cu dosarul la liceul respectiv.

| Robert_6755 a răspuns:

Dar la liceu ne ducem cu dosarul care ni l-a dat de la scoala, nu? Adica nu mai adaugam nimic de la noi...

| parazitu_8805 a răspuns:

Scoala generala va preda dosarul mai departe unei comisi care vor baga acele date intr-un calculator, iar calculatoru va alege elevii dupa medii. Dupe ce aflati liceul la care a fost inscris va duceti la liceul respectiv sa depuneti dosarul, care se poate depune pana la sfarsitul vacantei, dar este de preferat mai devreme.

Eu asa am facuttongue