| AudImagini a întrebat:

In medie, cam cate calorii inseamna un kilogram?
cate trebuie sa dau jos ca sa scap de 1 kg sau invers, cate calorii sa pun ca sa ma ingras 1 kg?

5 răspunsuri:
| IlKvK a răspuns:

La cantar electric stiu ca poti sa vezi, pe langa masa corpului tau si un numar de calorii.

| any007 a răspuns:

Nu are nici o legatura...de ex 100gr ciocolata are 500 kcalorii. uita-te pe ambalajul produselor si vei vedea cam cate calorii au, in general sa nu depasesti 1500/zi.

| MisakoYui a răspuns:

happy 1 Kg are 800 de calori ca sa slabaesti 1 kg pe zi iti trebuie 10 ore de bicicleta happy dar poti sa slabesti in 2 zile un 1 kg cu putin efort si o alimentatie buna si sanatoasa kiss eu asa facwinking

| Ionut17 a răspuns:

Buna.un kilogram de grasime umana inseamna 7700 de kcalorii. Intr'o ora de antrenament fizic intens arzi pana la 500 kcalorii. Sper ca ti'am fost de folos happy