Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

In urma cu 3 saptamani am scos de la doctor o adeverinta pentru somaj.acuma cred ca mam razgandit si vreau sa merg la facultate.intrebarea e: Poate acum doctorul de familie sa imi dea adeverinta pentru facultate in timp ce mi-a dat si pentru somaj? astept raspuns cat mai rapid, poate ati trecut si voi prin asta

Răspuns Câştigător
| Elly213 a răspuns:

Da.Ar trebui sa-ti dea. Si frumos din partea ca ai ales facultatea.Mult succes! si fa in viata ceea ce-ti face placere ca sa fii eficienta!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poate sa-ti dea, sunt putin diferite, in prima a scris ca este pentru somaj (apt de munca), in a doua va scrie ca este pentru facultate.

| zdrangoi a răspuns:

Bineinteles ca iti poate da.
Nu are nici o legatura una cu cealalta.
Te gandesti ca iti va spune ori esti in somaj, ori la facultate?
Nu au medicii timp de asa ceva.
Si banuiesc ca adeverinta o completeaza asistenta, medicul doar o semneaza, asa ca...

| Vasu27 a răspuns:

Facultatea,,Ohh draga Facultate, tine-te bine ca vin...la cum au raspuns colegii, au dreptate, eu doar adaug ceva,, succes in studiile pe care o sa le faci si multa bafta.Cius

| Ale123456 a răspuns:

Da. Sora mea a trecut prin asta si da poate să iți dea. :* happy
Fundă?