| valyconstantin a întrebat:

Incerc sa invat cit mai bine engleza. Ce sfaturi sau propuneri imi dati?

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Invata bine gramatica si daca ai cu cine vorbeste cat mai mult, ca sa fixezi cunostintele de gramatica si sa iti imbogatesti vocabularul cu expresii si cuvinte. Daca nu ai cu cine conversa, poti invata din filme incercand sa ignori subtitrarea.

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.uita-te la videouri in engleza pe youtube!
de asemenea citeste mult in limba engleza!

| catalineusx a răspuns:

Invata foarte bine timpurile si apuca-te sa citesti carti sau reportaje, reviste in engleza.Asa iti formezi foarte usor vocabularul.Asculta diverse lucruri in engleza si incearca sa intelegi ce auzi. Sper ca te-am ajutat

| pinguluk a răspuns:

Meditatii

| AnneMarri a răspuns:

invata melodii in engleza si apoi cautele versuri *aici www.versuri.ro * in romina
uite aici un exemplu de muzyk numa buna de invatat http://www.youtube.com/watch?v=_Z5-P9v3F8w

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti sugerez sa te duci la un curs de limba engleza unde un prof te indruma si unde ai si ocazia sa conversezi.
Pe langa asta, sa citesti cat poti de mult si sa studiei gramatica. Ajuta si sa te uiti la filme (fara subtitrare) si sa asculti muzica.

Aici fac eu cursuri: www.examplus.ro

| Keilly a răspuns:

Citeste mai deslaughinglaughing