| 1Chris1 a întrebat:

Cum sa invat engleza cat mai usor si sa stiu sa fac compuneri, traduceri, sa vorbesc in engleza cat de cat. Dati-mi 2-3 sfaturi!

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Asculta muzica in limba engleza (cu versuri atasate), citeste in limba engleza si urmareste filme fara subtitrare. eu asa am invatat. aaa si daca faci engleza la scoala implica-te cat mai mult, chiar daca faci greseli, esti la scoala si acum inveti! bafta!

4 răspunsuri:
| Hevnoraak a răspuns:

Eu am învățat engleză în vreo 6 ani. Știu mai multă engleză decât română.

| TeddyPaul a răspuns:

1.Inveti vocabular (adica inveti cuvinte)
2.Iei meditati de Engleza

| andrei50497 a răspuns:

Joaca jocuri mmo si comunica cat mai mult in engleza. Eu asa am invat cuvinte, topica si restul.

| Adi0696 a răspuns:

Te uiti la filme fara subtitrare, joci jocuri video si injura in engleza cand te enerveaza ceva in casalaughing.