| Xname a întrebat:

Intel Pentium Dual Core E6500 2.93 GB. Ce fel de sistem de operare trebuie sa instalez pe el? Pe 32 sau 64 de biti? Am inteles ca e mai bun pe 64 dar iti trebuie si drivere pe 64 biti. De unde imi dau seama daca driverele mele sunt pe 64 sau 32 biti?

3 răspunsuri:
| Alien a răspuns:

Instaleaza pe 64 de biti (nu xp, nu are rost) doar daca ai 4G de RAM sau mai mult!
Ce drivere, daca nu ai placi in sloturile PCI/e si e totul onboarb nu-ti trebuie drivere, chiar si asa multe placi de retea si video sunt recunoscute automat si instslat driverul adecvat!
Pt maus si tastatura doar daca le ai prin USB necesita driver pe care ar trebui (sigur) sa il ai pe cd-ul lor!
Da, eu am windows 7 ultimate pe 64 de biti si e mult mai stabil decat cel pe 32 biti iti spun din propia experienta!
Daca ai un pc cumparat de la altex, domo sau oricare alt magazin si tu nu ai umblat in el niciodata, nu ar trebui sa te ingrijoreze driverele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 36 ca pa 64 e prea mare

| diesel94 a răspuns:

Cand le instalezi ar trebui sa iti dea sa alegi dintre 32 biti si 64 biti happy