| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare doar pentru cunoscatori!
Daca TRIMIT un colet cu ramburs prin Posta, iar adresa mea este: Ionescu Gicuta, Post Restant OP x, Ghiseu X, Loc si Jud., atunci cand PRIMESC un colet cu ramburs, adresa este exact aceeasi? Sau e vreo diferenta si trebuie sa intreb la Posta.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Bineinteles ca e aceeasi. Doar ca trebuie sa stii cam pe cand vine coletul ca sa stii cand sa mergi la posta. Si trebuie sa-i spui vanzatorului ca ai adresa pe post restant ca sunt taxele postale mai mari, era parca 1 leu in plus.

1 răspuns:
| TCosminn a răspuns:

Fie ca trimiti, fie ca primesti, coletul trebuie sa aiba un expeditor si un destinatar, ambii au adrese. Nu se expediaza un colet fara adresa expeditorului (in caz de retur sa stie unde si cui il returneaza) si nu se poate primi un colet daca nu ai adresa si nume.