| DaaNNuuTzz a întrebat:

La 16-17-18 ani e tarziu sa te apuci de lectii de chitara sau de tobe?

8 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu!winking

| Raducu1 a răspuns:

Prietene,se spune ca daca incepi ceva in copilarie, e perfect.Si cum varstele 16-18 ani sunt in copilarie(la sfarsitul ei), atunci e perfect.Plus ca daca ai dedicatie(si de ce nu si inclinatie), atunci e si mai bine.

| mariusxd a răspuns:

E varsta idealawinking

| zuzunea a răspuns:

Nicioadata nu e tirziu.Si daca ai inclinatie.atunci e bine. poti sa te apuci de lectii

| Nicky06 a răspuns:

Nu! Deloc, poti si la 65 de ani dar cat mai mare varsta cat mai greu de invatat. Dar daca ai 16-18 ani inveti foarte usor adic no' normal.

| deea1919 a răspuns:

Crede-ma niciodata nu e prea tarziu... daca iti place nimic nu iti sta in cale...totul e sa vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun din proprie experienta, cant la chitara de la 7 ani si ama vut si pauze. Teoretic, niciodata nu e prea tarziu sa inveti ceva, practic, intre un om care s.a apucta la 18 ani si unul care s.a apucat la 8, e o diferenta uriasa. Mainile tale s.au dezvoltat in conformitate cu instrumentul, iar fiind copil, ai putut invata mai repede si ti.e ca un instinct. Dar poti sa te apuci, nu e ca mersul pe barnahappy

| DaaNNuuTzz explică:

De curios. vreau sa fac ceva cu viata mea. m-am gandit la mai multe lucruri. Actorie. muzica scriu versuri happy si multe altele... problema e financiara. Desi am vazut la tv copii din familii mult mai sarace care nu aveau ce manca, uite au ajuns cineva. Stiu cum se mananca treaba asta. ai nevoie de timp, rabdare si talent. happy