| grigor3 a întrebat:

La arhivistica la academia de politie trebuie facuta fisa medicala? adica de ce ar trebui atata timp cat nu trebuie sa ai conditie fizica buna! sau fisa aceea trebuie facuta doar asa mental? si se da si test psihologic? parca nu le vad rostul la arhivistica!

3 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Cine spune ca la arhivistica nu trebuie sa fii sanatos? In primul rind, inghiti mult praf de la hirtii. Apoi, cari multe dosare. Si, da, si psihic trebuie sa fii mai mult decat sanatos. TU nu le vezi rostul dar cand vei lucra, te vei plinge de munca grea (sa ne scrii si atunci).

| grigor3 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Dar trebuie sa te trezesti tot asa de dimineata sa faci inviorarea sau e mai lejer fata de celelalte specializari?

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru grigor3):

Ai vrea tu! Tot asa te trezesti, faci inviorare. Pina la terminarea scolii, ai acelasi regim cu colegii tai.