| Bishop a întrebat:

La ce ora este eclipsa de luna din noaptea asta? Si cand, si la ce ora este cea de soare? Si care este diferenta dintre eclipsa de luna si cea de soare? big grin

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Eclipsa de luna e maine, 7 iulie, la ora 12:21 (ora Romaniei).
Eclipsa de soare din 22 iulie va fi cea mai lunga eclipsa totala de Soare a secolului XXI, va avea durata de 6 minute si 39 de secunde Din nefericire eclipsa nu se va putea vedea deloc in Romania, dar o vom putea vedea pe internet.

10 răspunsuri:
| Bishop explică:

@alexxandru - ce relatii ai rolling on the floor

| JackieSue a răspuns:

Uita-te pe 0Tv.

Răspuns utilizator avertizat
| GreenSky a răspuns:

E eclipsa de luna in noaptea asta? nici nu stiam.
oricum nu cred ca se va vedea. e cam innorat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ora doisprezee fara un sfert noapte iar ziua citeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa spun este foarte interesant si este mare pacat ca eclipsa nu se va vedea si in Romania oricum este foarte tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ie misto daca va fi eclipsa de luna desi ai prima data cand o s-o vad daca nu vin nori

| alexxandru a răspuns:

Habar nu aveam, chiar nu stiu, te tenteaza aa? smug e las ca nu e nimic interesant, dar, daca iti place, uitate, vb pe mess cu Dzeu, dar nu-ti dau id ca se supara pe mine, si ma cheama sus! big grin

| clauditzza a răspuns:

Nu stiam ca e eclipsa... da in fine...imi pun ceasul sa sunerolling on the floor