| goodofwar09 a întrebat:

La ce profil as putea sa merg la liceu daca as vrea sa devin arbitru?

Răspuns Câştigător
| ald3c1 a răspuns:

Pentru a putea dobandi calificarea de arbitru trebuie sa urmezi un curs organizat de catre Comisia de Arbitri din cadrul Asociatiei Judetene de Fotbal de pe raza judetului in care locuiesti
Poate urma cursul de arbitri de fotbal orice cetatean roman, precum si orice cetatean strain cu domiciliul legal stabilit in Romania, cu precadere jucator de fotbal, cu o conduita exemplara in societate si fara sa fi suferit condamnari penale, in urma depunerii documentelor pentru examenul de admitere.
4.2. Inscrierea la examenul (verificarea) de admitere se face pe baza de cerere individuala, in care se vor arata:
a) numele si prenumele;
b) domiciliul;
c) data nasterii;
d) profesia si locul de munca;
e) daca si unde a jucat fotbal.
4.2.1. La cererea de inscriere se va anexa cazierul judiciar, adeverinta medicala din care sa rezulte inaltimea, greutatea si ca este apt medical pentru a urma cursurile de arbitri de fotbal, copii legalizate dupa actele de identitate si de studii, chitanta de achitare a taxei de participare, fisa tip cu datele personale (dupa modelul elaborat de C.C.A.) etc.
4.3. Limita de varsta, minim 14 ani – maxim 25 ani.’’
cam asta ar fi... fundaxD

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

La un liceu cu program sportiv.

| RainboyDash a răspuns:

La un liceu sportiv.

Răspuns utilizator avertizat
| denymar a răspuns:

Cred ca liceu sportiv.Dar pentru orice ventualitate mai intreaba pe cineva.