| IuhasRazvan a întrebat:

Eu o sa merg la liceu la profilul filologie ....As vrea sa stiu ce pot deveni daca urmez acest profil... dau funda! Cine imi spune tot cea ce pot sa devin ii dau funda!

Răspuns Câştigător
| AllForOne a răspuns:

Psihologie
Academia de Politie
Drept
Sociologie
Jurnalism
Limbi Străine
Litere
Istorie
SRI
SNSPA
Poti sa mergi si la ASE. Am colegi care s au dus, cu toate ca au fost la filo

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Dupa profilul de filo poti face facultatea de Drept, Litere, Limbi straine, Politie, Relatii internationale si studii europene, Geografie, Istorie, Psihologie, Sociologie, Resurse umane, Asistenta Sociala, Stiinte politice, etc

| AFR81 a răspuns:

Nu vei deveni nimic. Terminand acest profil, nu vei avea vreo meserie. Va trebui sa faci o facultate, orice facultate doresti.

| KrYstyAn0 a răspuns:

Profilul tau este de filiera teoretica si trebuie sa continui cu facultate.La licee cu filiera tehnologica poti "deveni" ceva.

| Trinitrotoleu a răspuns:

Cum a spus nenea dianintea mea, trebuie sa faci dupa facultate, daca vrei si master. Poti deveni profesor (gimnaziu, liceu, facultate), traducator, jurnalist, redactor, editor, consultant, manager, secretar, consilier, insepctor sau chiar arhivist. Exista si mult timp si multe optiuni. Noroc!