| IordacheRazvan5001 a întrebat:

La ce profil (liceu) ar trebui sa intru ca pe viitor sa fiu animator (desenator) sau ce studii imi trebuie pentru a ajunge acolo?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La un liceu de arte (sectia design).

| Alverto a răspuns:

Pai daca te pricepi și ești pasionat de asta poți merge in drumul tau și fără studii
Și eu am in plan sa devin animator pentru desene animate (pe foaie nu îmi place, doar in programe specifice) fiindcă dejea mi am creat primul clip care se bazează pe desene animate (daca vrei sa ți l trimit da mi mesaj pe @_george_Washington_._ pentru a vedea daca vrei sa colaborăm)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te ajuta niciun liceu in directia asta. Mergi la uman ca e ceva mai usor(daca te pricepi cat de cat)si ai mai mult timp liber sa faci ce iti place. Abia la facultate sunt subiecte mai nișate, la liceu nu o sa fie nimic in legatura cu ce vrei tu.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Liceu de arte plastice