| Robo2 a întrebat:

La inchirierea unui scuter in Grecia trebuie lasat garantie vre.un document/bani?

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Doar la comuniști se lăsau documente garanție
Nu iti inchiriaza ca esti român!

O să îți ceară carte de credit cu numele tău scris în relief!

Dacă tu nu ai un card de credit ci ai unul de debit iar devin răutăcioși și nu mai vor sâ îți închirieze nimic!

Eu am fost si am trecut prin asta

Daca as fi avut card de credit cu scrisul in relief mi-ar fi închiriat cu cea mai mare plăcere.

Nu lasi bani garanție ci ei vad iti blochează x sună de pe card-ul tau până când înapoiezi scuterul.

De ce sunt ei așa de maniaci ca să ai card de credit și nu de debit pentru ca să îi poată cere băncii tale chiar și 5000 euro despăgubire pentru cazul în care tu fărâmi acel scuter sau nu îl mai înapoiezi.
Pe ei nu ii încântă gen 400 euro pe care ai putea să îi lași tu garanție ci una dintre afacerile albanezilor care au scutere de închiriat în Grecia este cazul în care tu distrugi scuterul sau îl defectezi asta este cea mai mare bucurie a lor
Prin faptul ca ei or sa spună băncii tale ca le-ai adus un prejudiciu de x euro/orâ
Si din cauza ta ei au avut de pierdut o grămadă de bani.
Si aici targhrteaza ei aici țintuiesc ei aici isi dorec ei sa se ajungă la cazul in care ei nu or sa se mai certe deloc cu tine ci cu banca ta
Să ii spună cât de mult au ei de pierdut
Si sa ceara cât mai mult cu putință ca si despăgubire pentru pierderile pe care le are firma lor ora de oră.

Nu iti face griji ca dacă le duci scuterul intreg nu o să ai problrme.

1 răspuns:
| tasr123 a răspuns:

Da