| anonim_4396 a întrebat:

La mine pozele din My Pictures se deschid in Nero PhotoSnap Viewer. Cum as putea sa fac sa se deschida mereu in Windows Picture and Fax viewer

Răspuns Câştigător
| SnoopDogg a răspuns:

Dai click dreapta pe imagine si dai unde scrie Properties si dai la Change... si dai unde vrei sa se deschida si dupa aia dai Ok si dupa aia Apply si Ok si dupa ce dai pe imagini ti se deschide unde evreiwinking. funda? kiss

4 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Click dreapta - properties - change si alegi cu ce alt program vrei sa deschida, si dai apply

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

Pai dai la my computer si dai click dreapta si vezi acolo scrie Open Witch(Deschide cu)si te uitit acolo prin care program vrei sa-ti deschida tongue. Daca ai inteles pai i bine dar nu cred tongue

| Simon a răspuns:

Buna! Da click dreapta pe o poza, selectezi Open With, alegi optiunea cu alegerea programelor dintr-o lista, si din lista aia selectezi Windows Picture and Fax Viewer, te asiguri ca ai bifa pentru. a-ti face la toate la fel. Sau daca ai Win 7 (Vista) merge doar cu Open With, alegi Win Pic and Fax Viewer si pui bifa aia de la default, care cred ca deja e pusa. Sincer intra in Control Panel - Add/Remove si dezinstaleaza Nero Photosnap Viewer. Si data viitoare cand mai instalezi un program incearca sa nu dai numai NEXT NEXT NEXT, uita-te si ce-ti instaleaza si pentru. ce. Toate bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dai click dreapta pe o poza apoi open with>Choose Program, o sa-ti apra o fereastra mica. Cauta programul cu care vrei sa deschizi pozele ( in cazul in care nu-l gasesti printre alea dai pe browse si trebuie sa te duci la executabilul programului, adica fax viewer. exe) si vezi ca jos ai o casute unde scrie "Always use the selected program to open this cand of file", bifeaza casuta aceea.
Alta varianta ar fi sa te duci la Fax viewer, prin options si sa cauti pe acolo cextensiile de la fisiere si sa le bifezi pe care le vrei.