| GeorgeMihai a întrebat:

La politia locala se intra usor? Se face o anumita scoala de politie sau ceva de genu?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cursuri si neaparat bacul luat cu minim 7.

| Laura a răspuns:

De unde le scoateţi? Pentru "poliţia" locală nu îţi trebuie decât diplomă de bac.

| BeautifulSunflower a răspuns (pentru Laura):

Si sa sustii un concurs, ca nu e politia locala mama ranitilor sa i primeasca pe toti.

| Laura a răspuns (pentru BeautifulSunflower):

Da, eu mă refeream la studii.

| FaraNumePls a răspuns:

Da, ar trebui să ai o școală, dae în România totul este posibil happy
Funda?

| BeautifulSunflower a răspuns:

Urmezi orice liceu vrei tu, apoi vei urma facultate ( Academie de politie), la care trebuie sa dai niste probe ca sa intri, printre care cea mai grea e la sport. Sunt si niste conditii ca sa poti sustine probele: sa ai bacul luat, si media minima la purtare 8. Funda?

| GeorgeMihai explică (pentru BeautifulSunflower):

De exemplu eu am bacu si media generala la purtare 10... dupa trebuie sa fac academie de politie?

| BeautifulSunflower a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Da, si ca sa intri trebuie sa dai - Etapa I – probele eliminatorii ( la sport, daca treci vei da etapa a II-a)
- Etapa a II-a – proba de evaluare a cunoştinţelor.( care consta in test grilă la disciplinele: Istorie, Limba română şi Limba străină)

| BeautifulSunflower a răspuns (pentru GeorgeMihai):

Si dupa ce termini academia poti sa ai slujbe la politia locala sau la politie de frontiera si jandarmerie.

| Razbunatorul a răspuns:

Faci liceu de politie si dupa academia daca vrei sa avansezi deci nu prea cred ca se intra asta de usor