| MrSmith a întrebat:

La status-ul unuia din lista mea de mess era ceva de genul: program pentru spart parole de mess (mergeee) si era un link de unde am descarcat o aplicatie yahoohack. exe, dupa ce am accesat aplicatia, mess-ul s-a blocat, si nu mai puteam apasa pe nimic de la Start. Am dat restart la PC, dezinstalat mess, instalat iar, si totul a revenit la normal, numai ca nu mai merge parola. straight face As putea sa mi-o recuperez cumva? thinking Precizez ca nu merge chestia aia "Forgot your password" cu intrebarile alea si ce mai era... Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Vezi la raspunsurile mele castigatoare am unul despre Combo fix si Malwarebytes ai acolo si link de descarcare.
Nu pot sa scriu aici linkurile pentru ca intru de pe telefon acum.
Sper ca ai gasit si ti-am fost de ajutor.
Si pentru a vedea daca programul are virusi si ce fel sunt incarca-l pe virustotal.com(sau.org sau.net, nu mai stiu exact).

8 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Hmm,ai grija sa nu cumva sa fi accesat un keylogger.Acesta din cate stiu nu blocheaza nici o aplicatie dar asa iti poate sparge parola de mess.Cata vreme ai luat un,, program" de la cineva acesta poate sa primeasca toate datele pe care tu le tastezi sau poate obtina controlul pc-ului tau.In primul rand efectueaza o scanare a intregului sistem cu un antivirus bun.Iti pot da o sugestie :
Http://buy-static.norton.com/prod/html/partner/msft_EN.html
(licenta 90zile si mie personal mi se pare foarte bun)
Daca vrei sa elimini orice suspiciune reinstaleaza windowsul...
Parola de mess, daca a fost sparta o poti afla doar daca stii intrebarile acelea.Eu pana in momentul actual nu am gasit un program de spart parole/recuperat parole.

| LaLaura a răspuns:

Bună
Trebuie să le scrii celor de la yahoo. Aceasta este pagina directă http://help.yahoo.com/......al-01.html trebuie să le scrii tot corect ce cere acolo, la întrebările secrete pui întrebarea și răspunsul pe cale le știai ( se acceptă și una) iar la căsuța cu informații, scrii ce s-a întâmplat detaliat (că ai avut un virus care ți-a schimbat parola la messanger, etc, numele tău, data nașterii, cam tot ce ai scris tu când ți-a făcut id-ul, asta dacă mai știi) trebuie să scrii în engleză, iar la căsuța cu email address contact îți faci un nou id și îl pui ca adresă de contact, iar pe acel id o sa îți spună ce să faci ca să îți reiei vechiul id (în cam 3 zile o să primești răspuns de la ei, acolo scrie 48 de ore, dar na – dar de preferat e sa te uiți în fiecare zi, că nu se știe niciodată), iar acel id nou, o sa fie automat emaiul tău alternativ. Iar pe viitor te scrii totul cum trebuie, email alternativ, nr de tel, data nașterii corectă, întrebările secrete modifică-le, și scrie-le pe un caiet și să le știi doar tu, eu m-am lecuit, am pățit-o de 2 ori( am avut un virus care a modificat întrebările secrete și parola), si acum am 2 emailuri alternative, și totul ca la carte. Sper că te-am putut ajuta. Iar pe viitor, nu mai crede toate balivernele. Succes.

| Alrawan a răspuns:

Ai luat teapawinking
program de spart parole va trebuie a? laughing
las ca asa va trebuie daca va chinuie talentuwinking

| harciog a răspuns:

Bag seama ca voi nu va mai dezlipiti de calculator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil aplicatia aia era de fapt un virus.Ar trebui sa stii ca nu exista niciun program de spart parole pentru YM.Imi pare rau dar nu am idee cum ti-ai putea recupera parolastraight face

| AndreiRevine a răspuns:

Vezi daca trisezi.

| kjhfasgajhfsaf a răspuns:

Icearca sa dezinstalezi programu ala, daca nu mearga intra pe id-ul tau de pe alt si vezi daca merge, daca merge inseamna ca e de la programu ala! FUNDA!

| heartbyangel a răspuns:

Veeeeezzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzziiiiiii! ei na asae cand trisezi happy