| Yuoia a întrebat:

Legat de discutiile despre contractele la energia electrica.
Am intrat pe comparatorul de preturi al ANRE. Dar... nu imi arata nimi in afara de un cap de tabel. Gol. Voi ati reusit sa vedeti preturi diferite la distribuitori diferiti? Cum ati facut? Da, am introdus toate datele, ca ma atentioneaza.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am intrat aici: https://www.anre.ro/ro/info-consumatori/comparator-de-tarife si am completat campurile, am dat compara oferte si apoi mi-a aparut un tabel cu o multime de oferte.

| Yuoia explică (pentru Ioandelasal):

Acolo am intrat si eu. Am incercat si acum. Tot un cap de tabel gol imi aduce. Nu inteleg de ce.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Yuoia):

Nici eu nu inteleg. Am intrat chiar acum si este in regula.

| Yuoia explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc.

| Yuoia explică (pentru Ioandelasal):

Buna dimineata.
Am incercat acelasi lucru, cu exact aceleasi date (introduse acasa), pe calculatorul unor cunostinte. A functionat.
Asta inseamna ca iar trebuie sa ajung in service cu pc-ul meu. Iar are virusi nedepistati de antivirusul si firewall-ul de baza dar si de 2-3 pe care ii folosesc ocazional.
An nou fericit!

| mihai69 a răspuns:

Așa face dacă „îi dă cu virgulă" - adică ceva date introduse de tine se bat cap în cap cu algoritmul lor.
Pune minimul de date necesare și vei obține rezultate.

| Yuoia explică (pentru mihai69):

Mihaita tata, nu era mai bine daca taceai?
Daca ai fi intrat acolo, ai fi vazut ca nu e suficient "minimul de date necesare" ci completarea tuturor campurilor.

| romeo78 a răspuns:

De fapt, cel mai bine este după luna februarie, când vor veni facturile cu noile tarife a se face comparația. Ce se afișează acum este brutul unei facturi. Netul, valoarea efectivă se va vedea la factura din luna ianuarie.
Răbdare și după aceea să luați o decizie.

| Yuoia explică (pentru romeo78):

Voiam doar sa vad ce si cum. Ca sa am timp sa calculez. Am mai luat o plasa cand a aparut Enel.

| romeo78 a răspuns (pentru Yuoia):

Plase vom lua mereu românii, până vom avea conducătorii care să bată cu pumnul în masă la marile companii, multinaționale. Acum doar stau slugi și acceptă orice propun aceștia.