| wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

Lenea-i o piedica.Cum scap de ea?

10 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Raspunsul tarjei e perfect happy trebuie sa te inpui sa faci contra si la un momendat te vei obisnui in ale ritm, fa sport alearga, dar daca odata te-ai pus in pat si in loc sa te trezesti zici inca 5 minute apai asteapta inca 10 poate fuge lenea...

| TarjaTurunenFan a răspuns (pentru DenisIonut01):

Multumesc Mult!
Si crede-ma ca lenea asta este groaznica! Dar nu ma tem deoarece au am scapat de ea pur si simplu ca mi-am inpus anumite lucruri in cap.

| DenisIonut01 a răspuns (pentru TarjaTurunenFan):

Felicitari! happy ma bucur pentru tinewinking Bafta in continuare.

| TarjaTurunenFan a răspuns (pentru DenisIonut01):

Multumesc! La fel!

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru TarjaTurunenFan):

Si eu ma bucur pentru tine. Sper doar sa nu ajungi a doua zi sa te indopi cu mancare fast-food si sa stai mereu pe fotoliu, ca majoritatea.Stii ce se spune, totul e posibilwinking!

| Spitz10 a răspuns:

Uneori e bine sa fi si lenes. Odata am insistat sa nu ma duc noaptea in paudre cu niste prieteni, am zis ca imi este lene, intr-un final m-am dus si dintr-o glumea ni sau incendiat corturile.Dar unori lenea poate fi si o piedica.Te poate opri dintr-o distractie, chiar daca ne-a luat foc corturile neam distrat. Funda?

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Spitz10):

Ce funda ma ca nu ai spus cum scapa de ea...

| Spitz10 a răspuns (pentru DenisIonut01):

Daca esti un fraier si esti lenes, n-am ce sa iti fac.

| DenisIonut01 a răspuns (pentru Spitz10):

Nu fi nepoliticos ca nu e frumos!

| TarjaTurunenFan a răspuns:

Pentru a te controla cu lenea trebuie sa iti impui in cap urmatoarele lucruri:Hai ca pot! Si stiu ca e greu, aceste lucruri reies din faptul ca nu ai chef sau nu vrei dar se poate si e mai bine! Se poate daca iti impui ca pot! Pot sa fac asta! Sa te gandesti ca un om lenes nu ajunge nicaieri! Scapi de ea pur si simplu cu folosirea capului! Te ridici si faci! Sa iti impui mereu tu pe sine anumite conspecte! Si vei reusi!