| anonim_4396 a întrebat:

Mai exista pirati? Ma refer la sensul propriu, nu la piraterie cu acceptiunea de incalcare a copyrightului...

5 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Da, mai exista! Chiar acum cateva zile am urmarit un reportaj despre piratii care isi faci activitatile pe coasta Somaliei. Dar este ceva pe cale de disparitie... Autoritatile au acum radare, elicoptere, iar piratii nu mai pot sa se inarmeze pana in dinti ca acu cateva sute de ani happy
Numai bine, Shin.

| giovana a răspuns:

Din pacate da! Uita-te la stiri si vei vedea ca si romanii sunt prizonierii piratilor din Somalia si inca nu ii ajuta nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da exista... din cate imi amintesc, cu ceva timp in urma parca rapise si un roman...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, si inca foarte multi.

| Simona_9410 a răspuns:

Exista pe cumnatul meu era sal rapeasca in Anglia pe oceanul ShePichety