| AlexandruChiser a întrebat:

Mesaje: eu sunt junior si am inceput sa primesc multe mesaje carora nu le pot raspunde, decat celor care au optiunea: "de la toti utilizatorii" activata. Din punctul meu de vedere, cel care trimite unui utilizator mesaj (dar el are optiunea: "doar de la seniori" activata) ar trebui avertizat cu un mesaj gen: "Atentie: acest utilizator nu iti va putea trimite mesaj. Selecteaza optiunea: "de la toti utilizatorii"". Si nu cred ca sunt singurul happy

3 răspunsuri:
| Shatteredx a răspuns:

Mare branza. De ce ai trimite un mesaj unei persoane care nici macar nu o duce capul sa-si scoata acea optiune?
Optiunea aia e pusa acolo cu un scop, nu e default.
Sincer, poate ca ai dreptate, ar trebui atentionata persoana respectiva, dar de ce atata munca cand poti da simplu la profil si sa dai un clic?

| AlexandruChiser explică (pentru Shatteredx):

Dar dar problema e ca nu prea am cum sa o anunt eu pe acea persoana sa isi dezactiveze optiunea, poate daca ii postez la o intrebare la care a raspuns, si din fericire se uita la ce am scris... happy

| Shatteredx a răspuns (pentru AlexandruChiser):

Nu stiu ce sa spun.
Eu prima data cand imi fac un cont pe un site, intru la setari si imi modific avatarul, ora, locatia, si..mesajele happy
Poate altii doar isi fac contul si se arunca in branza