| Andreeax95 a întrebat:

Mi-am cumparat ieri un acumulator pentru Nokia 6124 Classic pe care nu am formatat-o. Merg la magazin, intreb problema pentru care ma tine atat de putin si imi spune chestia asta. Este vreo problema daca o formatez totusi la a 2a incarcare? sa o las acum 12 ore pana se descarca si tot asa? Sau s-a dus naibii acumulatorul meu? straight face

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Acumulatori din "noua generatie" li-ion/li-po NU necesita formatare poti cauta si pe net... daca nu sta incarcat, inseamna ca nu este buna bateria

| Andreeax95 explică:

De fapt bateria avea intr-adevar nevoie de formatare. Tocmai am terminat de formatat si merge foarte bine. Deci si aceste baterii de care ai emntionat au nevoie. Numai bine! happy