| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut recent blog be Wordpress si nu am avut inca timp sa ma obisnuiesc cu toate 'utilitatile' site-ului. Am nevoie de ajutor cu schimbarea titlului. Unde trebuie sa intru? Am incercat mai peste tot, dar n-am gasit nicicum.

4 răspunsuri:
NicolaeComan
| NicolaeComan a răspuns:

În loc de Wordpress mai bine ai folosi GoogleSites. E mai uşor de întrebuinţat şi are un aspect mai plăcut.

| Fvn a răspuns:

Parca "Edit Profile" si in josu' paginii e ceva gen "numele va fi afisat :" si scrii acolo.
Nu sunt sigura, n'am mai intrat de mult pe wordpress.com

| Fvn a răspuns:

Aaaa! stiu!
Te duci la Setari generale si acolo scrie Site Title.
Si scrii acolo numele
Pfiu! na ma ca n'am uitat smug!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In "Panoul de control" intrii la "Settings", iar din subcategoria "General Settings" poti schimba numele blogului, descrierea si multe alte chestii.
Spor! happy