| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am gasit de lucru in Germania la un abator, nu imi cer niciun ban la plecare, se opreste din salariu. Intrebarea mea este cum e acolo in abator? E greu? I-am zis ca nu am mai lucrat si a spus ca nu e nicio problema.

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Nu e grea munca in sine dar sunt grele conditiile. Se munceste pe banda deci nu ai pauze cand vrei, stai in picioare tot programul de lucru si este extrem de frig.

Din cate am inteles, conditiile de lucru te doboara mai mult decat munca in sine.

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Cunosc pe cineva care a fost in Olanda, l-au muncit ca pe un cal de povara, a tras tare pana si-a facut timpul de ajutor social, si apoi a revenit in tara

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca nu iubești animalele si poți ucide sau sa privești la ele cum sunt ucise nu e "greu". Eu una nu pot sa privesc un video filmat cu camera ascunsa a tot ce se întâmpla in abatoare.

| tonyc7 a răspuns:

Trebuie sa ai conditie fizica, in primul rand, si apoi sa-ti mearga mana, la taiat, la manevrat bucati mari de carne. Nu e o munca pentru oricine.

| CtBogdan a răspuns:

Trebuie sa te misti repede, sa ridici bucati grele de carne, sa tai rapid si precis.

| Savu4iosif a răspuns:

E o munca groaznica si grea nu recomand nimanui