| dragossefu a întrebat:

Mi-am luat o baterie noua am pus acidul in ia am asteptat putinsa iasa bulele de aer din ia si am montato pe scuter apoi am incercat sa dau la automat si a pornit dupa acea in 4 minute cam asa mia bubuit in scuter, nu s-a spart nu a patin nimic doar au sarit capacele si ai esti niste acid din ea am pus inpoi capacele si a mai mers sa dau la aotomat vreo saptamana si ceva si apoi nu mai avea putere sucteru o mai incarca dadaeam o data o lua si dupa aia daca opream si incercam sa dau iar nu o lua.Imi puteti spune ce sa ii fac sa mearga oi avea un scurt pe la fire ce va sau sa ii mai pun acid ceva nustu dar fara sa cumpar alta. Funda+vot

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Sigur ai probleme la instalatia electronica-partea de incarcare diode etc deoerece bateria dupa ce pornesti motorul este supervizata si incarcata automat.Bateria fiind supra incarcata a explodat sau scurt pe partea electrica etc. Posibil sa ai un releu ceva de incarcare tip modul nu stiu amanuntele scuterului.Contacteaza un servis specializat, sau un alt posesor de scuter amabil ce te poate ajuta.Succes

1 răspuns:
| ChickSWhisper a răspuns:

Stii chiar as vrea sa te ajut dar nu inteleg NIMIC. Invata sa scrii honey!