| lauraolivia a întrebat:

Mi-am pierdut certificatul de nastere si nu stiu ce sa fac.parintii mei nu stiu.cum pot sa mi-l recuperez? ce pot sa fac? urgent... dau fundita

2 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Roaga o ruda sa te insoteasca pana la primarie, unde declari ca ai pierdut certificatul, platesti o taxa pentru pierdere si va trebui sa iei niste documente la tine.Mai cauta si pe net detalii.
http://www.cabinetexpert.ro/......a-tva.html

| octavianpas a răspuns:

Trebuie sa mergi la primaria din localitatea unde te-ai nascut si sa-ti scoti duplicat.Se face o cere inainte sa te caute in arhiva.Succes ca ai un pic de alergat.