| Ioana_Marius_1987 a întrebat:

Sall am pierdut certificatul de nastere ce trebuie sa fac? am nevoie urgent de el imi trebuie in strainatate...

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la starea civila, cu cartea de identitate si soliciti un duplicat, costa 100 de lei.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mi se pare ca, daca e prima data cand ceri duplicat, nu costa nimic. De la a doua oara incolo, costa. Eu am facut duplicate, pana acum, de pe ambele certificate din casa si nu m-a costat nimic.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Am obtinut, anul trecut, duplicat de pe certificatul de nastere pierdut al fiului meu si atat a costat.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Inseamna ca s-au smecherit si astia. La mine e treaba de vreo 7-8 ani, cred.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Aceasta este taxa acum pentru eliberarea duplicatului, cel putin pentru certificatul de nastere.