| ewfwegwg a întrebat:

Mi-am pus dijunctor dentar, trebuie să-l port 3 luni. De 11 zile l-am pus. Am fost la dentist și mi-a spus sa ma opresc după 4 zile sa rotesc cheița, adică peste patru zile când fac 2 săptămâni de când îl port. Ceea ce nu inteleg eu este ca dacă mi-a spus sa ma opresc, de ce trebuie să-l port trei luni? Care ii sensul? Își mai face treaba dijuctorul dacă ma opresc? Plus ca am programare pe la jumătatea lui Februarie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu intrebi doctorul, crezi ca stim noi de ce.