| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Mi s-a ars placa de retea din pc,am un adaptor wireles provizoriu in pachet. Intrebarea este pot avea net la pc cu aceast adaptor, dar router?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Adaptorul wireless preia semnalul de la o sursa de internet si il reda dispozitivului la care este conectat. Cu alte cuvinte, daca ai un router wireless si conectezi adaptorul wireless la pc, te vei putea conecta la internet pe calculator.
Nu merita sa cumperi router doar pentru asta (decat daca ti-e util).
Mai bine achizitionezi o noua placa de retea pentru pc-ul tau.
Netul prin cablu e mult mai stabil si fiabil decat versiunea wireless.