| Alex_1450 a întrebat:

Mi s-a zgariat ecranul smartphone-ului, spuneti-mi şi mie, vă rog frumos unde ar trebui să mă duc sa-l schimbe, şi cât costă?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

In primul rand trebuie sa specifici ce telefon ai, ce marca si ce model. Daca ai asa ceva indemanare poti sa il schimbi tu cu ajutor de la cei care au postari pe youtube.Cumperi piesa care iti trebuie dupa ebay si manopera o faci tu.Sau poti merge la un service caz in care cu piesele lor si manopera lor te ajunge mai mult decat daca ai avea tu piesa si mergi la ei sa o instaleze.Cand cumperi de pe ebay sau chiar de la un service e bine sa intgrebi ce piese sant, daca sant originale sau aftermarket.Asta asa sa stii daca vrei sau nu acel serviciu sau piesa.Deocamdata trebuia sa spui ce marca de telefon ai si ce model.La fel inainte sa faci acest lucru e bine ca intrebi sa stii la cat te duce ca nu cumva sa coste cam la fel daca ai lua altul nou sau folosit dar in buna conditie.Este doar o parere sper sa te ajute cu ceva.

| angelicsin a răspuns:

Ce smartphone ai? de unde esti? mai il ai in garantie?