| anonim_4396 a întrebat:

Namaste TPU!

Probabil vi s-a intamplat probleme cu internetul.
Ei bine am si eu una, care nu-i gasesc remediul.
De obicei, cand stau pe youtube, la un moment dat, se intampla sa nu mai mearga internetul.
Modemul, este aprins, si functioneaza normal. Nici wireless-ul nu merge, nu primeste nici o conexiune.
Daca ii dau restart, merge iarasi.

Este vreun driver de vina, vreun program care face asta.
-Mentionez am AVG Internet Security 2013 (licentiat)
-Firewall-ul windows-ului nu stiu cat de bine e configurat, caci am umblat la el si am debifat pe acolo la 'exceptii'

Sistem :
System Model: Aspire 5315
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU 550 @ 2. 00GHz
Memory: 3062MB RAM
Display : Card name: Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family (384.0 MB)

Net Driver : Broadcom Netlink (TM) Fast Ethernet (10/5/2011)
-------------------------------------------------------- ---
[IMG]http://i43.tinypic.com/142sgp5.png[/IMG]
http://tinypic.com/view.php?pic=142sgp5&s=5
-------------------------------------------------------- ----

3 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Mi se intampla si mie uneori, dar asa cum ai zis tu, daca dau restart la modem merge...adica il inchid de la buton si il deschid iar.

| sprezero a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Am gresit. Degeaba restartez modemul... ma refer la restartarea laptopului, si apoi merge.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru sprezero):

In cazul asta poti sa incerca sa faci o noua conexiune! Intro in Control Panel, apoi Network Connection si dai Create a new connection!