| Stitch92 a întrebat:

Neata! Am o problema cu microfonul de la casti (nu o sa dau detalii despre acestea, spun doar ca sunt de la 4Tech). Microfonul a mers o perioada buna de timp, cand dintr-o data s-a oprit din a mai functiona. Totul este conectat corect (verde la verde, roz la roz); windows-ul spune ca microfonul este conectat, dar cand inregistrez (indiferent de platforma) nu se aude nimic.
Si da, microfonul este pornit din casti(din acel buton).
Am incercat diferite metode de pe net, degeaba.
Am Windows 7 Ultimate 32 bit
http://postimg.org/image/4io7njf8n/

1 răspuns:
| ElenneMee a răspuns:

Nu merge deoarece un fir este rupt sau nu se afla la locul lui. Dar mai este si problema audio-pc-ului tau, nici mie nu imi merge am schimbat placa de sunet si degeaba. In cazul asta du castile sau pc-ul la reparat!