| cata_2510 a întrebat:

Nu imi mai pornesti laptopul de ce? Astept de o jumatate de ora. Ultima data l-am oprit si am vazut ca nu se mai inchide am dat be butonul de restart si de atunci nu se mai aprinde dar de sub becul ala chiar jos arata ca e pornit.

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Cata daca NU ai probleme cu acumulatorul sigur ai probleme cu bateria bios.Am avut acelasi simptom si am inlocuit acea baterie, ESTE dificil daca nu te pricepi si sa ai migala si dexteritate.Recomand insistent o persoana calificata sa umble in el deoarece necesita demontarea a peste 70% din componente el.(bateria este de regula sub tastatura). Succes

| cata_2510 explică (pentru traveler):

Am reusit am scos bateria am bagat-o inapoi si a mers.

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Ok.Succes

| Anonymus314 a răspuns:

Placa video s-a dus.

| cata_2510 explică (pentru Anonymus314):

N-are cum fi de la placa video.E altceva.Stiu sigur ca nu e de la placa.