| Celdrept a întrebat:

Nu mai eu am observat ca neamurile,lumea,cunoscutii au devenit aroganți!? Cu nasul pe sus și nu comunica cu tine? A înnebunit lumea suferă se grandomanism cu toții? Au dat unii de bani și gata au uitat de unde au plecat, nu le mai ajungi la nas! Oare nu mai noi ca nație suntem asa? Vad ca dacă nu ai bani nu te baga nimeni în seama,sau nu ai prieteni,nu ești sociabil! Unii te mai și provoacă,parca RĂUL vine în lanț! Vacanta ca toți se cred vedete,bombardieri,genii, luptători supremi,filosofi dar au un caracter abject!
Cum mai poți sa fi sociabil cu asa oameni? Mai ales ca te deschizi im fata lor și imediat te bârfesc și denigrează! Toți sunt asa care sunt extrovertiti și pe care i-am întâlnit! Cu cât e omul mai sociabil cu atât e mai inuman și duce lipsa totala de empatie? Nu zic ca introvertitii sunt sfinți nu exista asa ceva dar am sesizat eu la oamenii cade sunt sociabil acest aspect! Nu au pic de caracter!
Cum sa mai fi sociabil cu asa hiene? Eu nu cred ca exista nație mai rea decât noi! De unde asa urâțenie lăuntrică? Pai,aveau dreptate rusii ca suntem aroganți și am merita sa fim bombardați, de când am dat de bani și lucram prin străinătate prea mari ne dam,nu mai știm sa fim oameni umili, simpli,cu bun simt.
Eu zic ca o resetare globala ne-ar prinde bine, am uitat sa fim oameni. Eu m-as bucura dacă s-ar declanșa un război mondial cu asa oameni nu știu, efectiv niște prefăcuți care poarta măști în funcție de interese la infinit,nu prea mai vad oameni naturali, sa fie ei însăși, toți parca sunt o apa și un pământ gen copy & paste! Din ce cauza am ajuns asa de la bani? Din ce cauza? Ne-am abătut total de la natura noastră, numai figuri vad peste tot și arfe și bârfe!

Răspuns Câştigător
| Miaomg a răspuns:

Vezi că Alexandru asta care ți a scris, nu sunt cuvintele lui, folosește bot cu inteligența artificială. Răspunde tuturor cu texte de la boți. ')) Acela e limbajul lor specific. D aia suna inuman și fără o perspectivă personală. Boții de raportează după programarea lor generală și degeaba ți-ai rupt degetele să îi explici situația.
Cât despre ceea ce ai zis de faza cu ăștia cu nașul pe sus... Confirm faptul că nu ți se pare, am și eu vecini și neamuri fix așa. Cumva te privesc așa cu coada ochilor gândind la ce ai zis și judecă, iar dacă taci "de ce taci, ești supărat?". Mda
Eu nu mai vorbesc cu aceste persoane. Îi salut si le răspund vag la întrebări fără detalii fixe. Gen "Ce-ai mai făcut?", "bine ce să fac." Atât :.)
Îi las pe ei să și laude realizările. Că de când sunt așa nu mai au ce povestii decât realizările lor bănoase.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat