| d3javw a întrebat:

De ce toti oameni cand obtin mult bani,uita de unde au plecat, devin aroganti si uita de cei care i-au ajutat sa se ridice?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa ai multi bani inseamna sa ai multa "putere", avand multa putere inseamna sa devii arogant, daca devii arogant uiti sa mai fii OM.

| bogdanmihai469 a răspuns:

Toti oamenii sunt asa

| bogdanmihai469 a răspuns:

Oamenii odata ce ajung foarte sus devin aroganti cu ceilalti, crezandui inferiori chiar daca acei oameni i-au ajutat foarte mult. Nu le mai pasa cum au ajuns acolo, important e ca au ajuns. Asta e firea omului.Cum si oamenii de rand sunt aroganti cu cersetorii sau oamenii fara adapost. Sunt multi care spun ca ei daca ar ajunge acolo nu ar fi asa, dar se înșală.