| misuh2710 a întrebat:

O intrebare ciudata: Alarteri seara, am avut 52.4 kg. Ieridimineata, am avut 54.1 KG straight face Si am zis eu ca m-am cantarit prost in seara aceea... Asa ca ieri seara aveam iar 52.6 KG si azi dimineata 54.0 KG. Cum este posibil laughing? Mentionez ca m-am cantarit seara si de 2 ori sa va daca e ceva gresit.

Treubia sa am dimineata mai putine decat seara, da la mine einvers laughing

7 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Poate s-a dereglat.

| BiuL a răspuns:

Eu cred ca te-ai cantarit inainte sa mergi la baie sia veai vezica plina. trebuie sa te cantaresti dimineata, pe stomacul gol dupa ce ai fost la baie, dezbracat ideal si cantarul sa fie pus pe o suprafata plana solida de exemplu parchet, nu pe covor.

| Vi003 a răspuns:

Nu-ti pune mintea cu cantarul, ca rade de tine! Cantareste-te saptamanal, in jurul orei 11 si noteaza-ti greutatea. In felul acesta vei avea o imagine clara a variatiilor de greutate pe timp indelungat.

Răspuns utilizator avertizat
| VasiDobie a răspuns:

Pai ai fost imbracat/a in acea seara cand aveai 54, 1 si cand ai avut 52, 6 erai imbracat cu haine mai usoare.

| misuh2710 explică (pentru VasiDobie):

Nup eram in chiloti, si seara si dimineata.

| VasiDobie a răspuns (pentru misuh2710):

Pai poate nu e bun cantarul.