Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru cei maturi, care isi rezolva singuri problemele.
Am numarul cadastral al unei proprietati, numar dat in registrele pe hartie. Acum, s-a trecut la evidenta electronica si s-au alocat alte numere. Exista vreun program unde pot gasi numerele convertite?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alo! Birourile cadastrale se afla, in foarte multe cazuri, in primarie. E adevarat ca nu se subordoneaza primariei. asta nu te indrituieste, insa, sa dai raspunsuri obraznice, jignitoare.

Bula
| Bula a răspuns:

Evidentele cadastrale s-au trecut in Cartile Funciare informatizate.
Daca mergi la institutia Cartii Funciare judetene (dar este posibil ca si la primaria locala) se pot primi aceste informatii si nu numai. Se poate cere si un extras CF informativ (costa cca 20-25 lei) care contine detaliile despre proprietate si proprietari.

| Catrice a răspuns:

Si tu ești copil care are nevoie de adulți. Înțeles.
La primărie afli mămică.